Co přinese URL Profiler 2.0?

Vývoj URL Profileru se nezastavuje a Patrick s Garethem usilovně plánují nové funkce. Přijdou mi úžasné a nástroj posunou o kousek dál. Podívejme se na ně.

Velkou změnou by měl projít interface nástroje. Mně osobně nepřijde škaredý, ale kluci tvrdí, že chystaný velký update jej promění a nový URL Profiler tak bude více intuitivní a snáze použitelný.

Dlouho už je ve vývoji i vlastní crawler. Pokud používáte Xenu nebo Screaming Frog, tak víte, že crawlování je náročné na pamět. Data prostě musejí někam padat. URL Profiler v aktuálně testované verzi zvládne bez problémů procházet více, než 500 tisíc URL. Vlastní crawler by navíc nástroj posunul do úplně nové roviny.

Na novou úroveň by se měla dostat i data z Google Analytics  s Google Analytics Exporterem. Přímo přes API by měla přicházet nesamplovaná data a nově bude také možné si zvolit pouze ty metriky a segmenty, které vás opravdu zajímají.

Poslední větší novinkou, která ale možná dorazí o chlup později, že Log File Analyser. Ten umožní zjistit, které stránky Googlebot prochází a kdy.

Na mě to dělá velký dojem. A kdy by se mohla nová verze objevit? Až někdy ke konci roku 2015, což zase není tak daleko.

Chci toho víc do mailu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *