Rozšiřte svoje klíčovky s URL Profilerem

Nastavení scraperu pro získání titulku a H1.

Forma a datový obsah analýz klíčových slov se za poslední léta hodně změnily. Oborovým standardem se u nás stala klasifikační analýza, do níž se přidávají nově i třeba nalezené vstupní stránky. A díky nim můžete právě se s URL Profilerem pohodlně přidat ještě pár praktických drobností, které usnadní optimalizaci.

Data z Twitteru nebudou dostupná

Twitter Logo

Nejspíše jste zaregistrovali, že po 20.11. 2015 nebude možné získat data o výkonu URL na Twitteru. Změna se pochopitelně dotkne i URL Profileru. Podle aktuálního vyjádření Patricka a Garetha zůstane funkce v nástroji k dispozici až do oznámeného data, pak bude při nejbližší aktualizaci odstraněna. Náhrada zatím není, ale kdo ví, třeba se najde způsob.

Obsahový audit webu pro mistry

Když přijdete k novému webu, ať už klientskému nebo konkurenčnímu, musí vás zajímat, jak si vede. Otázek je opravdu hodně. Jakou má návštěvnost? Jak je úspěšný z pohledu odkazů? Co sociální sítě? Klíčová slova? CTR? Rychlost? Všechny nemusejí zajímat vás, ale mohou posloužit někomu dalšímu v týmu. Mají vliv na výkon obsahu. Můžete je použít pro inspiraci. Ukážu vám, jak… Read more »

Je váš web skutečně mobile friendly?

Mobile Friendly 2015

Důležitost mobilní verze webu už dnes nikdo nepopírá. Google na ni dokonce zatlačil tak, že před pár měsíci provedl úpravu svého mobilního algoritmu tak, aby přidal nějaké plusové SEO bodíky webům, které projdou jeho Mobile Friendly Testem. Ať už svůj web do mobilní verze převádíte, nebo rovnou z nuly vyvíjíte, na konci jej musíte otestovat. Proč? Protože nálepku „optimalizováno pro… Read more »

Facebook API pro sociální data nefunguje

URL Profiler logo

Dnes jsem zjistil, že URL Profiler přestal stahovat data o počtu sílení, lajků a komentářů z Facebooku. V podpůrné skupině na Slacku, kam jsem vznesl dotaz, mi Patrick během pár vtěřin odpověděl, že Facebook změnil API, ze které data získávají a pracuje se na opravě. Ta by měla být hotová přes noc, takže se brzy můžeme těšit na další aktualizaci.